Zenyatta vs. Rachel Alexandra: Otázka,která vyvolává rozpory

24. ledna 2010 v 15:01 |  Dostihové Aktuality
Dvě nejlepší klisny od dob Ruffian.Jedna neporažená,druhá má ve sbírce tři skalpy ze závodů hřebců.Která je však lepší ?

Small Info: Zenyatta

14 startů - 14 vítězství
Majitelé:Ann a Jerome Moss
Jockey:Mike Smith
Trenér:John Shirreffs¨
Eclipse Awards: Nejlepší Starší 2008,2009

Zenyatta je vítězka dvou dostihů série Breeders Cup (2008 Breeders Cup Ladies Classic,2009 Breeders Cup Classic).Je to jediná klisna jež vyhrála BCC Classic,což ji řadí mezi vyjimečné.Proti ní tu stojí fakt že většinou běhá jenom na syntetickém povrchu,na písku běžela jen jednou,dále je proti ní fakt, že proti hřebcům běžela jen jednou a to při BCC Classic.Nyní je šestiletá,letos už neměla závodit ale její majitelé se rozhodli v jejím racing career pokračovat.

Small Info: Rachel Alexandra

14 startů - 11 vítězství
Majitel: Jess Jackson
Jockey: Calvin Borel
Trenér:Steve Assmusen
Eclipse Awards: Kůň roku,Nejlepší 3-letá 2009

Rachel Alexandra sice nevyhrála všechny své starty,ale za to běžela proti hřebcům rovnou třikrát,a to v Preakness Stakes,Haskell Invitational a ve Woodvard Stakes proti výkvětu čtyřletých.Běhá na písku,na syntetice běžela jen jednou a sice i vítězně ale majitel po zkušenostích s Curlin na Pro-ride povrch nechce přecházet.

27.březen,Sam Houston Race Park,Gallery Furniture Distaff
MATCH RACE SNŮ?

Tento termín je považován za jejich první přímé setkání při závodu dvou koní = match race.A kdo by vyhrál ? Tato otázka rozděluje Ameriku na dva tábory.Někdo si myslí že Rachel,někdo zase že Zenyatta a kdo by to byl podle mě ? Rachel.

Jak by match race asi dopadl ?

Zenyatta má pomalejší starty,za to Rachel Alexandra je tempařka.Rachel by se hnala dopředu a Zenyatta by stále víc zaostávala.Rachel v průběhu dostihu ráda zrychluje tempo,Zenyattě by se vzdalovala a v cílové rovince by ještě přidala.Ale jak známo,Zenyatta má v cílovce nepřekonatelnou rychlost.Možná by i stačila,aby Rachel dohnala,a Calvina Borela by to stálo hodně pobízení aby jeho svěřenkyně Rachel přišla do cíle jako první.Tipuji to,že konec závodu bude nejspíš hlava-hlava nebo jistě o 5 délek.

A co vůbec říct na závěr?
AŤ VYHRAJE TA NEJLEPŠÍ !
:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama